Vaření v Rakoveckém údolí

První vařící výlet v tomto roce absolvovalo jen pár Kamzíků. Škoda pro ty ostatní. Na nám. Karla IV. se nás sešlo celkem 8 – Karas, Áda, Dave, Medúza, Lukin, Jarda, Ufon a Veverka. Devátý člen výpravy se s námi sešel až při cestě, když nám šel od auta naproti z Bukovinky – Black.

V sobotu vyrazil do přírody kde kdo, takže spoždění autobusů a mačkání se v uličkách byli prvními zážitky z výletu. Naštěstí na sebe spoje čekaly, takže jsme kolem čtvrt na dvanáct úspěšně dorazili do Račic. Poté, co si zlobivci odklikovali své chování v autobuse, vydali jsme se po červené do lesa. Ve stínu údolí byla zem ještě zmrzlá, místy sníh a led, ale když vykouklo sluníčko, bylo hned veseleji. Cestu jsme si krátili hrami Myši, kdy musí hráči v časovém limitu sebrat soupeřům co nejvíce šátků a přitom nepřijít o svůj „ocásek“ a hrou Olagalové, kdy se děti musí ve stále se zkracujícím limitu schovat, aby je vedoucí neviděl.

Pět kilometrů na prosluněný palouk na konci NS Rakovecké údolí nám uteklo jako voda. Na kládách si každý našel místečko a začalo se vařit. Konzervy, polévky a knim samozřejmě nějký ten oplatek. Po hodině jsme „kuchyni“ opustili a pokračovali dál, směr studánka Pavlínka, doplnit vypotřebovanou vodu. Odtud jen kousek na další pěkný palouk pod krásnými skalami, kde vypoklo další herní zápolení – MyšoKimovka. Spojením hry Myši a klasické Kimovy hry nám vznikla zábava a zápolení na dobrých 20 minut. Ulítaní jsme se sbalili a vydali se na poslední část výletu – výstup po modré k Bukovince.

Na rozcestí ještě proběhly rychlé cvičné střelby šiškou na cíl a odlov geokešky Boty. Do cíle už zbýval jen kousek, takže jsme zcela vyjímečně zvolnili tempo a v klidu se vyškrábali do kopce. Na začátku vesnice nás opustil Black a autem odjel za svými povinostmi. My si počkali chvíli na bus, který nás odvezl na Bukovina, rozcestí 2.0 a odtud 201 směr Líšeň, Velká Klajdovka.

Ucaprtaní, krapet promrzlí, ale spokojení jsme v 18h. dorazili na nám. Karla IV., kde Áda rozdala nálepky do pasů (13km) a komu chyběly, nálepky do fotoprůkazek.

Akce se zúčastnili

Karas
Karas
Ada
Ada
Dave
Dave
Medúza
Medúza
Veverka
Veverka
Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Luhas, Jarda, Ufon

2 komentáře

Přidat komentář
  1. Fotky z výletu jsou již v oddílovém albu 😉 na ně.

  2. Teda vy jste si to krásně užili…soudím podle fotek a zápisu parádní výlet. Škoda, že jsem tentokrát nemohla, za 14 dní výlet s rodiči si nenechám ujít!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2018 Karas, Moris, Stoupa Wordpress - Frontier