Výlet do údolí Svratky

O víkendu 6.-8.6. jsme vyrazili na výlet do údolí Svratky. Akce byla společná s TK Kompas a TK Kulíšci. Čekala nás voda, tropické počasí, loďky, hry, špekáčky a lezení.Páteční odjezd byl plánovaný vlakem na půl šestou z hlavního nádraží v Brně a cílem byly Hradčany. Pro technickou závadu na dveřích se Kamzíkům výstup v Hradčanech nevydařil, a tak jsme si prohlédli nádraží v Tišnově. Nemělo smysl čekat na další vlak zpět a vyrazilo se pěšky na základnu. Cestu jsme dali za necelé tři hodiny a ušli jsme 9km.
Zhruba o půl deváté dorazila celá skupina na místo. Ubytování bylo zajištěno na základně YMCA v chatkách po čtyřech a osmi. Na místě už byly kluby TK Kulíšci a TK Kompas. Za nás se výpravy zúčastnili z dětí David, Denča, Jurko, Kahunas, Koleje, Martin, Medúza, Michal, Murlock, Veverka, Vojta. Z vedoucích Bára, Peťa, Stoupa, Moris, Smrky a na neděli přijel Matouš. Dali jsme si malou véču a do setmění hráli vybíjenou a kámen nůžky. Večer se ještě chvíli sedělo v jídelně u her.

Sobotu ráno jsme zahájili rozcvičkou a sladkou snídaní. Krtek z Kulíšků nám napekla muffiny a kuchyň připravila chleba s máslem a marmeládou. Po snídani, hygieně, bodování a dalších ranních povinnostech jsme si zahráli několik seznamovacích her. Na základně byly k dispozici tři loďky a malé přístaviště. Všichni si během dne zkusili projížďku po řece. Střídali jsme se jako kormidelníci, háčci a porcelán. Po obědě, na který bylo kuřecí rizoto, jsme se šli krátce projít do okolí. Po návratu jsme si dali malou sváču. Společně s loďkami nachystalo vedení přípravu na lezení. Kdo se nevozil na Svratce, ten si nanečisto na stromě zkoušel práci s lezeckým vybavením a základní pravidla pro slaňování. Během příprav na večerní oheň jsme si ještě stihli zahrát vlajku. Večer jsme si upekli špekáčky. Neville a Stoupa nám zahráli na kytary a zapěli jsme nějaké ty písně.

Neděle začala netradičně rozcvičkou, protože část členů je líných, část má nějaké to kilo navíc, a části to neuškodí. Jen se přesně neví, kdo kam patří. Sílu na náročný den jsme nabrali ze snídaňové česnečky a zeleniny. Po snídani nám Oslík udělala hromadnou fotku a promítalo se Kompasácké video natočené před mnoha a mnoha lety na stejném místě. Vedoucí dokončili se zbytkem dětí přípravu na lezení a před polednem skupinka organizující lezení už stoupala na skálu. Během dne jsme se postupně přepravovali přes řeku ke skále a zpět. Jako převozníci se kromě vedoucích osvědčili Murlock, Koleje a Medúza. Kdo nelezl, dělal s Krtkem bavlnky, a nebo hrál hry v táboře. Na skále si děcka odzkoušeli lezení a slaňování. Po návratu odlezených se podávaly špagety a později chleba se sýrem. Lezení se trochu protáhlo a balit jsme začali pozdě. Spěch jsme zvládli a nakonec vše dobře dopadlo. Kolem čtvrté jsme vyrazili na cestu do Bitýšky. Zpátky nám jel autobus a po přestupu vlak. Po náročném víkendu většina dětí, příjemně unavena, klimbala. Do Brna jsme dorazili chvíli po šesté hodině a všechny děti odevzdaly rodičům.

Během celého víkendu se s Kompasem natáčely krátké scénky pro archivní video „James..James Blond“

Fotky z akce: klikni zde

Akce se zúčastnili

David
David

Denča
Jurka
Jurka
Kahun
Kahun
Koleje
Koleje
Medúza
Medúza
Míša
Míša
Murlock
Murlock
Veverka
Veverka
Vojta
Vojta
Bára
Bára
Peťa
Peťa
Stoupa
Stoupa
Moris
Moris
Smrky
Smrky
Matouš
Matouš
Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2018 Karas, Moris, Stoupa Wordpress - Frontier