Náborový výlet 14.9.2014

Nedělní půlden jsme se rozhodli strávit aktivně po kamzicku a vyrazili na malý výlet. Současně se jednalo o první výlet v novém školním roce a možnost pro nové malé Kamzíky, jak pozorovat ty „staré“ v přírodě 🙂

Sešli jsme se v 10 hodin na náměstí Karla IV. v Líšni. Projít se s námi přišlo 8 nových Kamzíčat. Před odchodem se nás nastoupilo celkem 18 – na straně vedoucích Lada, Smrky, Matouš a Bára a na straně dětí Kikča, Nela, Natálka, Krokodýl, Standa, Kahunas, Martin, Vojta, Šimon, Had, Pavel, Dan, Míša a Jája.

Vyrazili jsme po Šimáčkové směrem na Hornek. Za líšeňským hřbitovem jsme se ze silnice oddělili na zelenou značku a dál pokračovali lesem. Vhodné prostředí pro pochodovou hru Olagalové. Počasí nás na chvilku zradilo a začalo pršet. Oblečení do pláštěnek jsme si pod stromy v lese zahráli seznamovací hru Bang. Dál jsme putovali po zelenožluté, až jsme se oddělili na žlutou vyhlídkovou trasu na Hornek. Přestalo pršet a trochu vykouklo sluníčko. Podívali jsme se na výhledy, spořádaně v době oběda jsme pojedli nachystané svačinky a spáchali společné foto. Vrátili jsme se na žlutou značku a po ní pokračovali až do Mariánského údolí k Říčce. Cestu jsme měli zpestřenou bahenními svahy, ve kterých se někteří po dešti řádně porochnili. Cesta se klikatila po modré značce kolem Muchovy boudy a nádrží (a spousty hub). Cestou jsme potkali hejno kačenek, které vypadaly, že se vydají na cestu s námi. Nakrmili jsme je trochou svačinek. Na hrázi jsme testovali hloubku vody shozenými kameny a pozorovali rybáře. Kolem Kadlecova Mlýna jsme přišli asi ve čtvrt na tři na hřiště k zastávce autobusu. Jelikož jsme v nohách měli pěkných 12 kilometrů, rozhodli jsme se počkat na autobus a ještě si trochu pohrát. Když už jsme byli u těch nádrží, padla volba na Rybičky, rybičky, rybáři jedou. Pak jsme si vysvětlili princip hry Kámen, nůžky, papír a použili jej při další oblíbené hře.  Pak už zbývalo jen sbalit batůžky, naskočit do autobusu a nechat se vyvézt zpátky na náměstí Karla IV., kde jsme se v 15 hodin rozloučili.

Počasí nám nakonec přálo, hezky se nám šlo a hrálo a tak nezbývá než očekávat další kamzičí výlet, kde se nás sejde minimálně tolik, kolik dnes.

 

Akce se zúčastnili

Lada
Lada
Smrky
Smrky
Matouš
Matouš
Bára
Bára
Profilový obrázek
Kikča
Profilový obrázek
Nela
Profilový obrázek
Natálka
Krokodýl
Krokodýl
Standa
Standa
Kahun
Kahun
Vojta
Vojta
Profilový obrázek
Kečup
Had
Had
Pavel
Pavel
Dan
Dan
Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Martin, Míša, Jája.

1 Komentář

  1. Jak rada bych se prosla s vami…prima, ze jste si to tak pekne uzili. Na dalsim vylete ahoj.

Již nelze komentovat.