10 let Kamzíka

Desáté výročí oddílu v současné podobě jsme oslavili způsobem nám nejbližším – výletem, na který jsme se vydali společně s rodiči. Historie našeho oddílu sahá až do dvacátého století, ale o tom tento zápis v kronice není, pro zvědavce máme stránku o historii oddílu.

Výlet začal na náměstí Karla IV. v sobotu odpoledne. Na srazu se sešlo přibližně 12 dětí, 15 rodičů a 6 vedoucích, ale během dne se počet výletníků měnil. Z náměstí jsme se vydali směrem k líšeňskému hřbitovu. Kousek dál jsme v lese začali s prvními hrami, ve kterých šlo především o seznámení mezi rodiči, vedoucími i dětmi. Následoval přesun směrem k Mariánskému údolí, ve kterém se pokračovalo s dalšími hrami. Mezitím se připojili další vedoucí.

Po aktivnějším začátku jsme se vydali na Muchovu boudu, kde jsme si dali pauzu na občerstvení. Na místě jsme si ještě zahráli několik her, ve kterých rodiče naplno soutěžili se svými dětmi, především ve hře Na třetího. Po odpočinkové hře jsme již zamířili k místu večerního posezení. Cestou jsme ještě hráli Klíště s kolíčkem.

Na „Břízky“ jsme dorazili v podvečer podle plánu. Postupně začali docházet i starší členové a další rodiče, což nás potěšilo. Na večeři jsme měli přichystané špekáčky, které jsme opékali v místním ohništi. Ohlédnutí za posledními roky zahájil Matouš krátkým shrnutím historie oddílu, pověděl nám o původu jména a bývalých vedoucích. Následovalo promítání fotek z posledních deseti let, které komentoval Stoupa. Po setmění následovala volná zábava, kterou Karas obohatil o další fotografie z uplynulých let. Večer jsme dojídali špekáčky, povídali, děti si šly zahrát akčnější hry a také jsme chvíli hráli na hudební nástroje.

Celý den byl slunečný a počasí nám přálo. Déšť se nám vyhnul, i když se na obzoru večer blýskalo a v okolí pršelo. Celkově jsme nakonec ušli 6,5 kilometru.

Děkujeme všem rodičům a dětem, že se k nám připojili na oslavu desetiletého výročí.

 

Akce se zúčastnili


Šárka

Paťa
David
David
Veverka
Veverka
Dave
Dave
Granko
Granko
Kubrt
Kubrt
Háňa
Háňa
Koleje
Koleje
Pepís
Pepís
Ada
Ada
Smrky
Smrky
Stoupa
Stoupa
Moris
Moris
Had
Had
Krokodýl
Krokodýl
Kikča
Kikča
Bára
Bára
Standa
Standa
Kahun
Kahun
Medúza
Medúza
Ferda
Ferda
Murlock
Murlock
Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Mariánek, štěpánek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2018 Karas, Moris, Stoupa Wordpress - Frontier