Vánoce na brněnské radnici a návštěva muzea hraček

Stalo se pěknou tradicí, že vždy 23. prosince navštěvujeme akci Vánoce na radnici, kde starší členové pomáhají organizátorům zajistit program pro děti a mladší členové chodí zdobit stromečky a prohlédnout si vánoční Brno. Nejinak tomu bylo také letos.

Z Líšně jsme vyrazili v počtu 7 dětí, jako doprovod Granko a dále se přidala Pepís. Procházku jsme jako vždy započali u bývalé Židovské brány na rohu Masarykovy ul., Pepís popovídala dětem, jak dříve vypadalo město Brno. Poté následovalo trochu studené vody u domu U Třech kohoutů, kde si v kádích ještě chvíli hověli kapři, a hurá vybrat si ještě nějaké dárky do domu hraček Sparky´s. Odtud jsme prošli ke Staré radnici, dozvěděli jsme se, jak to bylo s brněnským drakem a kolem a také jsem si nezapomněli připomenout osud zazděného brněnského radního. A pak už zvesela na Novou radnici, kde byl náš cíl.

Na nádvoří radnice se někteří svezli vláčkem, dále jsme nazdobili s dětmi stromečky a děti si za ozdoby, které dodaly, odnesly spoustu odměn a dárečků. Poslechli jsme si písničky, prohlédli prostory radnice a nezapomněli jsme také pozdravit pana primátora, který ještě pracoval.

Poté jsme se vydali přes náměstí Svobody, kde jsme obdivovali velký betlém, do muzea hraček, které sídlí v Měnínské bráně. Dvě patra, rozdělaná na hračky pro kluky a holky, nám ukázala, s jakými hračkami si dříve hrály nejen naše babičky a prababičky. Bylo to moc pěkné. Z muzea už jsme rychle upalovali domů, protože se blížil Štědrý den. Veselé Vánoce!

Akce se zúčastnili

Pepís
Pepís
Granko
Granko
Dave
Dave
Koleje
Koleje
Medúza
Medúza
Kubrt
Kubrt
Háňa
Háňa
Veverka
Veverka
Kahun
Kahun
Krokodýl
Krokodýl
Had
Had

Šárka

Petr
Ferda
Ferda

Nela

Dan
Standa
Standa
Míša
Míša

Kit

Padák
Maty
Maty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2018 Karas, Moris, Stoupa Wordpress - Frontier