Poznávání mokerských zákoutí

Začátek září nám přinesl deštivé počasí, a to vydrželo i na dnešní náborový výlet. Všichni by nejradši zůstali zalezlí doma pod dekou, ale pár odvážlivců s námi vyrazilo na výlet. Bohužel se nedostavil nikdo z nováčků, a tak mokerská zákoutí (a to doslova mokerská :D) vyrazily poznávat známé tváře – David, Had, Jája, Krokodýl, Marek a Šíma. Z vedení přišli Granko, Jurka, Kahunas, Koleje, Medúza a Veverka. Sešel se nám tak pěkný počet – jeden člen na jednoho vedoucího.

Pěšky jsme vyrazili na konečnou autobusu v Mariánském údolí. I když naše hřiště bylo plné kaluží, i tak jsme zahráli pár her s míčem. Počasí moc nepřálo, lehce nám pršelo už od samého rána. Tak jsme původní naplánovanou trasu trošku zkrátili, abychom domů nedošli tolik promoklí. Vedení pro děti vymyslelo naučně poznávací hru, která vedla přes známá místa jako Kadlcův mlýn či na Muchovu boudu, ale také na schovaný Horákovský hrad, který byl největším problémem. Někteří cestu znali, další ji našli díky rozcestníku a modré turistické značce, ale pár jedincům se povedlo se ztratit. Naštěstí ne daleko, a cestu na hrad našli! Všichni jsme se pak sešli v cíli, kterým byla lesní knihovnička u borovic u prvního rybníka.

Během hry se nám rozpršelo víc. Rozhodli jsme se tedy okolo 14 hodiny výlet ukončit. Rozdali jsme nálepky, nasedli do autobusu a vyrazili domů. Schovat se pod peřinu, dát si horký čaj, a doufat, že nikdo ze zúčastněných nebude nemocný!

– během výletu jsme bohužel nepořídili žádnou fotografii –

Akce se zúčastnili

Granko
Granko
Profilový obrázek
David
Had
Had
Profilový obrázek
Jája
Krokodýl
Krokodýl
Profilový obrázek
Marek
Profilový obrázek
Kečup
Jurka
Jurka
Kahun
Kahun
Koleje
Koleje
Medúza
Medúza
Veverka
Veverka