Kolečko kolem Nového Hradu

V neděli 15. října se uskutečnil výlet do Adamovských lesů. Počasí bylo sluníčkové podzimní, a tak jsme se vydali prozkoumat okolí Brna, které ještě tolik neznáme. Naše putování začalo na nádraží v Židenicích, kde se nás sešlo celkem 16 (10 dětí a 6 vedoucích).
Vlakem jsme dorazili poměrně rychle do Adamova a hurá údolím Svitavy k oslí farmě pod Novým Hradem. Cestou jsme hráli hru Myšky, kdy si děti udělaly ocásky pomocí šátků a jejich úkolem bylo v průběhu výletu na pokyn vedoucího získat co nejvíce ocásků od ostatních myšek. Hra veselá a pohodová. Nás ale čekala méně pohodová cesta, jelikož hrady musí stát vždy na kopci a tento kopec byl tedy opravdu namáhavý. Ale my jsme to zvládli hravě a cestou jsme odlovili ještě několik kešek (krabičky, které se ukrývají na zajímavých místech).
Na Novém Hradě jsme si odpočinuli, najedli se a také něco utratili na jarmarku, který se konal na nádvoří hradu. Prohlédli jsme si hradní věž, odkud byl krásný výhled na zbarvené lesy a také jsme se odhodlali sestoupit do hradní hladomorny. Po návštěvě hradu pokračovala naše cesta asi 8 km kolečkem zpět do Adamova. Během ní se děti seznámily s turistickými značkami a rozcestníky, navštívily Máchův památník a opět našly několik „pokladů“.
To už jsme pospíchali na vlak, tedy z kopečka dolů do údolí a do Adamova. Na nádraží ještě Karas udělal s dětmi vyhodnocení výletu, Pepís rozdala cestovní pasy a groše a opět domů za rodiči. Uteklo to rychle, ale my už se teď těšíme na další výpravu, která nás čeká o podzimních prázdninách.

Akce se zúčastnili

Pepís
Pepís
Karas
Karas
Jurka
Jurka
Kahun
Kahun
Krokodýl
Krokodýl
Had
Had

Jája

Liška

Ella

MíšaB
Veverka
Veverka
Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Viktor, Prokop, Ema, Staník, Ola

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2018 Karas, Moris, Stoupa Wordpress - Frontier