Procházkou okolo Priglu

Na sraz přišlo 6 dětí a 5 vedoucích. Naše kroky vedly na zastávku Mifkova, odkud jsme jeli přes Hlavní nádraží až do Bystrce na zastávku Přístaviště. Odtama jsme již po vlastních započali cestu brněnské přehrady, neboli hantecem kolem Priglu.

Zastavili jsme se hned v přístavišti u kotvy a pověděli si, jak to s ní vlastně je. Kotva tu není na objednávku Brna, že by symbolizovala přístaviště, ale je sem přivezena jako památka (a zároveň vhodný symbol pro přístaviště) na poslední navštívení ČR papežem církve. Dále jsme se zastavili u samotné hráze přehrady. Děti se dozvěděli pár historických faktů a také si zkusili tipnout pár čísel. Některými se i trefily 🙂

Po osvětě už jsme se konečně vydali na výšlap. Naše kroky vedly po červené turistické trase kolem pravého (východního) břehu Přehrady, přes lávku u hradu s následným výšlapem na Veveří. Což činí prvních 10 kilometrů trasy.

Propukl čas oběda. Vytasili jsme vařiče, rozdělali plechovky fazolí (a ano, 5 z 6 dětí mělo fazole 😀 ), společnými silami zapálili za větru vařiče a za stálého míchání si jídlo ohřáli a spapali. Prokop svoji polívku převrhl, avšak dostal od Morise čínské nudle, tak hladem neumřel a polívku si uvařil znovu. Jinak vedoucí si s jídly vyhráli…posledních pár vařících výletů se vedoucí jaksi vzájemně předhánějí, kdo udělá v polních podmínkách lepší pokrm. Což není k zahození, když toho dělají kýbl i pro ostatní, že? 🙂 Během úklidu a trávení oběda děti odehrály šifrovací hru formou zprávy v Morseovce.

Po jídle pár kroků a narazili jsme na vhodné místo ke hraní her. Kolík, sonar, dostaň tým skrz dveře! Hezky jsme prostřídali akční a oddechové hry na kterých děti posbíraly body. Po odehrání her ještě další kilometry na plac kousek od zastávky. Tam jsme odehráli ještě zapikávanou, ale i řečníka. Večer už jen návrat domů autobusem z Veverské Bítýšky do Brna Líšně. Výlet jsme si užili a bylo to krásné protažení se v mrazivých zimních dnech.

Akce se zúčastnili

Veverka
Veverka
David
David
Krokodýl
Krokodýl

Liška
Koleje
Koleje

Plaz
Kahun
Kahun
Murlock
Murlock
Had
Had
Moris
Moris
Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Prokop

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2018 Karas, Moris, Stoupa Wordpress - Frontier