Přespání v divočině lesů Oslavky

Sešli jsme se sobotního rána na Hlavním nádraží v centru samotného Brna. Velkoměsta. Jako bychom snad chtěli zažít si dva extrémy v jednom víkendu. Co nejvíc města a co nejvíc přírody. No budiž, přesně tohle se nám totiž povedlo .

Z nádraží jsme vyrazili vlakem do zastávky Vysoké Popovice, odkud naše výprava, celodenní přesun započal. Lukovany, Ketkovice, (Březník). Za Ketkovicemi byl oběd na Vyhlídce. Využili jsme k obědu krásný přístřešek a každý pojedl zásoby z domova. Po obědě byl odpočinkový program ve forme šifrování, které se dětem moc líbilo, neboť Moris a Kahun dělali dětem šifry na míru a na přání. V takhle malém počtu to konečně bylo možné udělat takto individuálně, z čehož mám radost. Po luštění ještě (tradiční) fotku na stejném místě jako na minulém výletu z Velikonoc a pokračovalo se dál.

Než jsme dorazili do Březníku, povedlo se nám sejít z plánované turistické značky. Ano, turistická značka byla o sto metrů víc východně. To jsme věděli, ale jelikož bychom jsme si museli vyšlápnout kopeček, né moc schůdný, pokračovali jsme v cestě údolím po břehu Oslavky. Cíl je stejný. V mapě vede cestička kolem obou stran říčky. Heh, víte to jak to dopadlo? Co sto metrů jsme přeskakovali kamínky na druhý břeh. Doleva doprava, doleva doprava 🙂 Jako na horské dráze.

Po většinou jsme použili při třetím přebrodění druhou obuv z výstroje. Takže sandály, či kroksy. Abychom neměli promáčenou turistickou obuv, kdyby náhodou to sklouzlo. S tímto tempem se brodilo vesele dál (suchou nohou to šlo pokaždé, jsem živým důkazem) a skončili jsme na čísle jedenáct. Konečně konec lesa a kousek od nás Březník. Po dvou kilometrech jsme dosáhli vesnice a na jejím konci si odpočli. To jsme se zkontaktovali akorát se Smrkym, Peťou a Tedýskem kde jsme a kde se potkáme.

Po této významné pauze se šlo dál na rozcestník Pod Vlčím kopcem na místo srazu. V tom se kolem nás objevilo jídlo. Třešně zrály. Zahrála se hra na trhání třešní 😛 Pak zase přesun dál. V šikovném místě jsme si trasu zkrátili a to už se na nás usmívala cedule rozcestníku. Cíl dosažen. Smrky, Peťa a psík ale nikde. Tož volná chvíle byla využita na opláchnutí nohou….po chvíli už přišel Smrky, že čekají na kopci a kde se flákáme. Tři kilometry se přece nejdou skoro 2 hodiny. No, na třešních 🙂

Nohy nás vynesly na vrchol kopce (a že to byl výšlap panečku) a konečně jsme byli komplet. Vlčí kopec, Glorinet a Umýrayda, kde jsme měli cíl dnešního dne. Smrky nachystal s dětma dřevo, Peťa připravila na opékání Špekoně s chlebem a Moris s Kečupem (dodnes známým jako Šíma) poklidili vnitřek srubu, aby tam byl útulno. Oheň, povídání, večeře a na kutě. Dobrou noc.

V neděli ráno jsme si pospali. Padala voda, a tak jsme budíček poodsunuli na později. Následovala rozcvička, snídaně, úklid a cesta do Náměště nad Oslavou. Tam jsme se pozastavili na oběd. U Penny marketu jsme nakoupili a v nedalekém parčíku našli rožek, kde se rozdělaly karimatky a oběd spapkal. Tvarohové záviny, mňam! Skoro půlka závinu na člověka. To jsme si dali. V rámci poledního klidu se začaly vysvětlovat pravidla karetní hry Munchkin, jenž se dětem moc zalíbila. Ono porazit příšery a stát se vítězem není jen tak. Vlastně je to zábava na značnou část odpoledne 😀 Jelikož jsme ráno měli pozdější start kvůli dešti, další vzdálená vlaková zastávka byla tak tak v našem časovém limitu, nakonec jsme to nedělní odpoledne strávili právě na kartičkách, co se děckám zalíbily. Po kartičkách jsme si ještě prošli Náměšť a poté s pískotem vlaku domů do Brna.

Všimli jsme si zmínky o Kečupovi? To tak Šíma zahlásil na Umýraydě u kyblíku 5kg kečupu, že to by si přál snad i na Vánoce. S kečupem chutná všechno líp. A začal vyjmenovávat. Tož uvidíme, Kečupe, jestli se ti přezdívka zalíbí….přinejmenším aspoň sedí jako ulitá.

Akce se zúčastnili

Moris
Moris
Kahun
Kahun
Krokodýl
Krokodýl
Had
Had
David
David
Profilový obrázek
Šimon
Smrky
Smrky
Peťa
Peťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..