Brněnské podzemí

Sobotního rána jsme se sešli na výletě v počtu šesti dětí a dvou vedoucích. Tramvají, chtěl jsem říct šalinou, jsme se vydali přímou cestou do centra města. Po cestě tam jsme se v takovém počtu vlezli do jedné řady sedaček, a tak jsme mohli v rušné dopravě MHD zahrát hru Ano/Ne detektivka. Pod Kahunovým vedením děti rozlouskli 3 příběhy.

Na Nádraží jsme se rovnou na Zelný trh. Byla zimááá. A tak nám velice hrálo do noty, když jsme si jen ukázali kašnu Parnas a mohli jít do tepla čekárny na prohlídku Labyrintu pod Zelným trhem.

V čekárně bylo připraveno zepár předmětů týkajících se podzemí. U dětí však zvítězily lodičky umístěné na samém stole čekárny. Svévolně se rozběhla hra komu se dokáže nejdéle houpat lodička.

Po pár minutách dorazila paní průvodkyně. Měli jsme komentovanou prohlídku sami pro sebe 🙂 Podzemí pod Zelným trhem je vlastně jedno velké propojené sklepení okolní domů náměstí. Vždy je tunel, místnost, tunel, místnost….

Místnosti byly pokaždé zdobeny nějak jinak. Zaměřovaly se vysvětlení života té doby. Co se jedlo, pilo, jak se co skladovalo. Pochodně, mučírna, kuchyňka, alchymistická laboratoř….nám cesta končila v hostinci. Paní průvodkyně byla moc šikovná a dokázala udělat výklad velmi zajímavý.

Po dokončení okruhu jsme šli užívat ještě zbývajícího času procházkou a hraním si. Na Denisových sadech jsme zahráli ze dvě hry, popsali si rozhled ten den čistý a jasný na všechny směry. Prošli jsme na Petrov. Trocha vykládání a už jsme mířila pěško-busem na Hlavní nádraží, odkud jsme po stejné ose jeli osmičkou zpět do Líšně.

Výlet byl moc pěkný a třeba se za čas podíváme do další části ukrytých míst našeho centra města.

Akce se zúčastnili

Moris
Moris
Kahun
Kahun
Profilový obrázek
Fíša
Profilový obrázek
Jája
Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Zuzka, Mamut, Kečup, Davidk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..