Holednování – výlet pro mladší členy a jejich rodiče

Po roce jsme opět uspořádali výlet, na který jsme pozvali také rodiče našich členů. Mladší děti čekala procházka do brněnské obory Holedná.

Sešli jsme se tradičně na nám. Karla IV. v půl deváté ráno. Dětí bylo 5, stejný počet byl i rodičů. Doprovod zajistili Karas a Pepís.

Přesunuli jsme se osmičkou na autobus č. 50 a pokračovali do Kohoutovic. Zde, u vchodu do Obory, jsme se sešli se Smrkym, Péťou a Teddym. V této sestavě nás čekalo asi 8km kolečko mezi divočáky, muflony a jeleny. A že jsme těch zvířátek potkali!

Na první zastávce jsme zahráli seznamovačku s celtou. Děti i rodiče hádali jména těch, co se za ní schovávali. Dost jsme se u toho nasmáli. 

Cesta nás vedla mírně do kopečka směr vrchol Holedná. Kolem jezírek jsme objevovali místní přírodu, stihli si i odpočinout u svačinky nebo zahrát Kimovku. Na vrcholu kopce se nám chvílemi ukázal pěkný výhled na Brno a čekalo nás také překvapení v podobě samoobslužné občerstvovny. To jsme se zaradovali (a samozřejmě nějaké dobroty zakoupili). 

A už jsme zase na cestě zpět k zastávce. Cestou ještě zvládneme zahrát hru „Košík ovoce“, prohlédnout si památník sovětským letcům a ulovit selfie s jelenem 🙂 

Autobus jsme stihli pěkně a s předstihem dorazili na Orlovnu na Buřtování, kam za námi posléze dojeli i cyklisti. Zakončit víkend s ohýnkem a špekáčky byl skvělý nápad. Za rok zase na výletě s rodiči ahoj.

Akce se zúčastnili


Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Had;filip;zuzka;mates;davídek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..