Drakiáda

Sešli jsme se nedělního rána na náměstíčku. Nejdřív to vypadalo, že nebude vůbec nikdo….a se zpožděním jsme se už konečně sešli. Choďte dřív! Sešlo se 7 dětí a 5 vedoucích. Tobiáš, Jirka, Fíša, Krokodýl, Mamut, Kečup, Had, Moris, Dave, Pepís, Veverka a David.

Naše kroky vedly na líšeňský Dělnický dům, kde jsme mohli být v patře a dělat naši výtvarku. Po příchodu jsme rozdělali stoly, umístili je do prostoru, připravili židle. Rozeskládali noviny a po dvojicích-trojicích začali vyrábět konstrukce a malovat samotný papír na draka. Proces byl v celku rychlý. Malůvky byly povedené. S konstrukcemi jsme dětem vypomohli. Pak drakům jen připevnit ocas, jehož výroba taky chvíli zabrala….a mohlo se po úklidu vyrazit létat.

Při výrobě nám vznikly 2 zajímavé konstrukce. Čas ukázal, že né vše zajímavé, je vždy funkční. Oba dva draci nelétali. Jinak funkčních draků jsme postavili 5ks a na výpomoc se nám objevili 2 „krabičáci“ z minulého ročníku.

Na Kostelíčku bylo větru po málu. Bylo krásně slunečno. Na opalování jak dělané. Ale venčení draků se dařilo jen při běhu či chůzi. Chtělo by to větrnější den….což nebude víc v podzimu problém. Hlavně, že máme vyrobeno! Takže letos se nám povedlo vyrobit funkční kousky, což je moc super a klasická konstrukce se osvědčila.

A pro pamatováka na příště. Psát dětem do propozic, že si mají vzít pouštěcí šňůru. Byla celkem nouze 😛

Akce se zúčastnili

Profilový obrázek
Fíša
Krokodýl
Krokodýl
Had
Had
Moris
Moris
Dave
Dave
Pepís
Pepís
Veverka
Veverka
David
David
Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Tobias, Jirka, Mamut, Kecup