Jak nás Bába dovedla do Kuřimi

Sobotní ráno začalo už v osm hodin na našem obvyklém srazovišti vedle Coopu, ale během chvíle začalo sluníčko už tak pálit, že jsme se schovali do stínu ořechu.

Osmapadesátkou k Dělňáku a pak dvanáctkou až na konečnou Technologický park. Odtud nás žlutá značka měla vést přes Střelecký kopec, ale protože Jája, Krokodýl a další kluci vepředu plkali, tak přehlídli odbočku a místo přes něj jsme kopec obešli kolem, no co už. Na úpatí jsme se zase se žlutou potkali a pokračovali po ní dál. Vedro bylo čím dál větší, ale vrchol Baby nám sliboval les a chládek.

„U obrázku“, konečně v lese, jsme na odpočívadle posvačili a Karas děti seznámil s mapou, buzolou, měřítkem mapy, turistickými značkami apod. Starší si to zopakovali, mladší se dozvěděli něco nového.

Posilnění jsme vyšlápli a ani si nevšimli, že jsme přešli Malou Babu. Zastavili jsme se až u Velké Baby, kde jsme vyplnili vrcholovou knihu a našli kešku.

Pomalu nám začínalo kručet v břichách, však čas se už nachýlil, ale hledali jsme hezčí místo a tak jsme se vydali dál.

Obědovým místem se nám stala křižovatka Pod Chocholou. Spíš než v přístrešku se děcka těšily posedat si na klády.

Nakrmení jsme oddechli a pustili se do her. Nejdřív Kámen, nůžky, papír s Morisem a Pepís, pak Kimovku s Karasem a před odchodem krátkou Šlapanou.

Od Sychrova už to bylo vesměs z kopce, takže když jsmee dorazili na kraj Kuřimi, měli jsme dost času (asi 40 minut) a čím jiným ho zaplácnout, než pořádnou porcí zmrzliny 🙂

Moderním vlakem jsme se pak svezli do Židenic a odtud osmapadinou do Líšně, na Orlovnu, kde nás už čekal Stoupa, Veverka a další vedoucí s nachystaným ohništěm.

Závěr výletu jsme totiž věnovali i rodičům, kterých přišlo požehnaně. Karas s Pepís dovezli várnici s vodou, tatínci si pochutnávali na Veverkově domácím kvasnicovém pivu a všichni jsme si dlouho povídali o tábořee letošním a o těch minulých, ze kterých jsme na papíře donesli a vyvěsili několik fotek.

Škoda jen, že se k večeru přihnala pořádná bouřka, takže nedošlo na Stoupou a Pepís chystané hraní a zpěv.

Pro letošek to byl poslední výlet, takže na táboře ahoj!

Akce se zúčastnili


Karas

Pepís

Moris

Krokodýl

Had

Jája

Ferda

Bibi

Nela

Šárka
Členové, kteří byli na výletě, ale nemají na webu profil: Fanda, Mates, Stepan, Kubik, Natka, Barca, Vaja